Obec Staré Hobzí
Staré Hobzí

Zpřísnění protiepidemických opatření od čtvrtka 25. února.

Od čtvrtka budou v obchodech, provozovnách služeb, ambulantních zdravotnických zařízeních nebo veřejné dopravě povinné respirátory FFP2. Podrobnější přehled v článku dále...

1. Povinný respirátor

Nošení respirátoru FFP2 (nebo KN 95) bez výdechového ventilu bude od čtvrtka 25. února 2021:

• ve vnitřních prostorech:

prodejnách a provozovnách služeb, zdravotnických zařízeních a pracovištích, které poskytují ambulantní péče, zařízeních sociálních služeb, mezinárodních letištích,

v prostředcích veřejné dopravy,

na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy,

v motorových vozidlech, pokud v nich nejedou lidé z jedné domácnosti.

Pokud nemáte k dispozici vhodný respirátor FFP2, můžete použít i dvě chirurgické roušky. Zakázány ovšem již budou látkové ochrany nosu a úst.

Povinnost nosit respirátor se nevztahuje na děti od 2 do 15 let, které mohou nosit chirurgickou roušku.

Výjimku z povinnosti nosit respirátor či dvě zdravotnické roušky mají například děti do 2 let nebo děti v mateřské škole nebo dětské skupině.

Respirátor třídy FFP2 (KN 95), chirurgická rouška nebo obdobný ochranný prostředek bude od čtvrtka 25. února 2021 od 0:00 povinný také:

•  ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování,

• na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se o členy domácnosti.

Do neděle je možné v těchto místech použít i např. látkovou roušku či jinou adekvátní ochranu úst a nosu, od pondělí 1. března je však potřeba mít již respirátor FFP2 (KN 95) či chirurgickou roušku.

2. Hromadné akce, setkávání se, noční vycházení

Nadále platí noční zákaz vycházení v době od 21:00 do 05:00. Pro hromadné akce ve vnitřních a venkovních prostorech platí obecný limit dvou lidí.

4. Svatby, pohřby, bohoslužby

Může se jich zúčastnit maximálně 15 lidí. U bohoslužeb platí povinnost jen sedících účastníků s odstupem dvou metrů v jedné řadě a maximálně do deseti procent kapacity. Platí také zákaz hromadného zpěvu.

5. Ubytování a hotely

Pro ubytovací zařízení platí nadále zákaz ubytování za účelem rekreace.

6. Sportování

Povoleny jsou pouze profesionální soutěže bez diváků. Zůstávají uzavřené vnitřní sportoviště pro individuální sporty, sportovat je možné pouze venku do dvou lidí. Bazény, fitness a wellness centra zůstávají uzavřené, s výjimkou poskytovatelů zdravotních služeb a profesionálních sportovců.

7. Muzea, galerie, knihovny, památky

V divadlech, kinech nebo koncertních sálech platí zákaz diváků, stejně jako organizační a režimová omezení přítomných lidí na zkouškách. Muzea musejí mít zavřeno, stejně jako nyní. Knihovny mohou mít pouze výdejní okénka pro předem objednané knihy.

Veletrhy, výstavy, zoo musejí být uzavřeny.

8. Restaurace

Restaurace mohou mít pouze výdejní okénko, a to jen mimo dobu zákazu vycházení.

9. Maloobchod, služby

V provozu jsou prodejny základních potřeb a výdej vzdáleně objednaného zboží.

Otevřené zůstávají například: domácí potřeby (neplatí pro prodej nábytku), železářství, květinářství, galanterie, zámečnictví, pietní zboží, prodej benzinu, výdejny zdravotnických prostředků, zverimexy, prodejny brýlí, novin a tabáku, nebo zbraně a střelivo. V provozu také zůstanou myčky aut, servisy, prádelny a čistírny.

Provozovny služeb musejí mít zavřeno, povoleno není ani poskytování služby mimo provozovnu.

Přílohy

Mimořádné opatření - nošení ochranných prostředků dýchacích cest - s účinností od 25.2.2021

Mimořádné-opatření-–-nošení-ochranných-prostředků-dýchacích-cest-s-účinností-od-25.-2.-2021-do-odvolání.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 219,38 kB